רוצה להצטרף אלי למסע קולינרי סיציליאני ? התכנית פורסמה, ההרשמה נפתחה והמקום שלך שמור – לזמן מוגבל. האי סיציליה, במרכזו של הים התיכון, מקיים שילוב מופלא ומיוחד של טבע מחוספס וחופים קסומים, כפרים שהזמן עצר בהם מלכת והיסטוריה עשירה של תרבויות קדומות. ובתוך כל אלה, מצפים לך, שפע של אוצרות גסטרונומיים: דגים ופירות ים, גבינות ולחם שאין שני לו ומעל כל אלה, גן עדן של גלידה ומתוקים.

אני ממליץ לך להתכונן למפגש מסחרר, בשווקים סואנים, וסצנת אוכל רחוב לילית, סדנת מרציפן של נזירות, גלידה מטרפת בעיירה קסומה, הקנולי הטוב בעולם ולחם שאך יצא מתנור ונפרס לסנדביץ מהמם.

בחול המועד, פסח, קצת אחרי  ליל הסדר, נצא ל 5 ימים ו 4 לילות של טעימה דרומית תוססת. נטוס ישירות לסיציליה, ניסע בתחבורה צמודה וקבוצה אינטימית של עד 16 איש. נלון במקומות מיוחדים ונבקר אצל האנשים היקרים של האי שעושים את ההבדל. נערוך סדנת בישול סיצליאנית, נלמד להכין מרציפן אלוהי וקנולי סיצליאני הכי טוב בעולם. נסייר בפלרמו בשוק של דון קורליאונה ונכיר את נינו הרקדן, זוכה האוסקר של איטליה באוכל רחוב.

הטיול מתאים לחובבי קולינריה ונותן טעימה קטנה מהשפע האינסופי של הקולינריה בסיציליה. אין צורך בידע מוקדם בבישול, חשוב לאהוב ולהיות סקרן, אבל בטוח שהמסע עשה לך חשק לעוד.  אני מזמין אותך, לעקוב יחד איתי, אחרי המסע המופלא של גידי ואהרוני להקדים ולהרשם לטיול שיוצא באביב הקרוב. 25-30.4.2016, אני רק אומר...

רוצה שנתכנן עבורך טיול לאיטליה?

חסרים לי ממך מספר פרטים כדי לצאת לדרך

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com