אמרת קולינריה איטלקית אמרת אמיליה רומאניה ועל כך, אין עוררין. איטליה ידועה כמולדת הפסטה שמוגשת בכל העולם עם  ראגו שהוא הרוטב המפורסם, הבולונז. גם הגלידה והלזניה, כולם מקורם בחבל ארץ מיוחד, בשם – אמיליה רומאניה Emilia Romagna ממנו מגיעים גם הפרמז'ן, חומץ הבלסמי, והפרושוטו. הטיול הקולינרי המקיף, יפגיש אותך עם עולם עשיר זה, בו נטעם ונבשל, נריח ונלקק, יין, גלידה, מורטדלה ועוד אינסוף מטעמים.

נצא בטיסה ישירה למילאנו ממנה גם נחזור ארצה. שם נפגוש את פדריקה, נהגת האוטובוס שלנו, שתיקח אותנו לארוחת צהריים במפעל המשפחתי המייצר מזה דורות, חומץ בלסמי משובח. בהמשך יבואו סדנת בישול עם ירקות שנקטפו בגינה, סדנת פסטה אלוהית, חשיפת סוד הפרמיג'אנו ונפלאות הפרושוטו. בין לבין, נלמד לטעום שמן זית וגבינות מיוחדות, נחייה לרגע את דנטה אליגיירי המשורר ונסייר בפסיפסי רוונה הידועים בכל העולם.

משך הטיול 6 ימים וחמישה לילות והוא ערוך במתכונת כוכב בו נלון בכל הלילות באותה החווה בין הכרמים וממנה נצא למסעות יומיים אל השפע האיטלקי שמסביב. הטיול יפגיש אותך עם חובבי האוכל האיטלקי Foodies שמגיעים בזוגות או בגפם, היו כבר באיטליה ורוצים עוד. אין צורך בידע מוקדם בבישול וגם כושר גופני אינו תנאי ליציאה. צריך רק סקרנות בריאה והרבה שמחה כדי לחגוג את החיים וההזדמנות לטעום אותם במיטבם.

מחיר הטיול משתנה מעט בהתאם לגודל הקבוצה ועומד על כ 1300 אירו לאדם ללא מחיר הטיסה. הקבוצות שלנו מגיעות לרוב כחבורה ולכן, במקום להמתין לפתיחת הרשמה, אני ממליץ לך לאסוף מספר חברים ולקבוע את המועד, התקציב המדוייק ואפילו את התכנית. התקופה המומלצת לביקור באמיליה רומאניה היא מהאביב עד הסתיו. אז למה יש לך לחכות? אולי הכי פשוט זה להתקשר כבר לחברים ולסגור איתם את התאריך ? כן, מומלץ להודיע לי כדי שאשמור לכם מקומות לאמיליה רומאניה וגם אזמין תפריט ראוי של פסטה. שיחת טלפון אחת והחלום שלך הופך ברגע למציאות. 

רוצה שנתכנן עבורך טיול לאיטליה?

חסרים לי ממך מספר פרטים כדי לצאת לדרך

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com